území:Kaplice
datum:1. července 2010
družina:Rysi

Ve dnech 1. - 17. 7. 2010 jsme postavili náš letní tábor na tradičním místě v údolí Pohořského potoka u obce Malonty- Meziříčí, která spadá do území Kaplice. Celý tábor nás provázel příběh Mauglího z Knihy džunglí. Hráli jsme spoustu her, cachtali se v potoce, protože nám počasí přálo, plnili řadu dost náročných osobních i družinových úkolů, chodili na výlety do okolí. Tři z nás na konci tábora směli složit vlčácký slib. Táborová hra dopadla nerozhodně, takže vlastně nebylo vítězů ani poražených. Tábor byl letos super. Malý problém se ukázal až teď, protože ačkoliv jsme prošli na svých jednodenních výletech řadu míst - Pohorskou Ves, Lužnici, Benešov nad Černou, Malonty, Kaplici, zjistili jsme při hledání vhodných fotek pro tuto hru , že nikde jsme se nevyfotili u nějaké cedule, ach ta skleróza. Soška vodníka na stromě u které jsme vyfotografováni je již léta u jedné chalupy v obci Lužnice. Tak doufáme, že bude důvěřováno našemu skautskému slovu, že jsme zde všude byli. Je to naše tradiční místo, kde jsme letos tábořili ji po jedenadvavcáté.