území:Pelhřimov
datum:25. září 2010
družina:Bernardýni

Ráno jsme měli sraz v 9h. Jelikož byl zrovna den Železnice, bylo na nádraží velké pozdvižení. Poté co jsme navštívili různé atrakce jako modelovou železnici, hasiče, depo železnice a dopravní kancelář, vydali jsme se na výpravu osobním vlakem do stanice Počátky-Žirovnice. Odsud jsme vyrazili pěšky přes louky a pole, kolem rybníků Ostrovský, Březina a Kopejtků do vesnice Vesce. Po cestě jsme si připravili oheň a opekli buřty. Potom jsme pokračovali do Počátek. Zde jsme se u božích muk vyfotili. Z Počátek nám zpět na nádraží zbylo už jen 3km. Na nádraží jsme si stihli ještě zahrát trojnožku a odpočinout, než přijel vlak. Ač nám počasí tolik nepřálo, tak se výprava vydařila.