území:Hradec Králové
datum:25. září 2010
družina:Veverky

Východočeskou metropoli Hradec Králové jsme navštívili v rámci skautské cestovatelské akce Křížem Krážem Republikou. Akce jsme se účastnili jako tým Kátrojčata, vedl nás Mišák. Na cestu jsme vyrazili už v 5 hodin ráno. Cestovali jsme přes Brno, kde jsme navštívili muzeum i katedrálu. Do Hradce Králové jsme se dostali ve tři hodiny odpoledne. Zdolali jsme 233 schodů na Bílou věž a kochali se pohledem na celé město. Zaujal nás také druhý největší zvon v Čechách - Augustin. Po krátké prohlídce města jsme opět pokračovali dál vlakem... Naše cesta pokračovala přes Pardubice, Brno, Břeclav a Ostravu... Do Krnova jsme přijeli po 23. hodině. Ve vlaku jsme hráli řadu her - kostky, město-moře-kuře, luštili jsme také hlavolamy a přesmyčky a zaznačovali naši trasu do mapy České republiky. Za celý den jsme urazili 918 km!