území:Blansko
datum:2. května 2010
družina:Netopýři

Rozhodli jsme se navštívit Rakovecké údolí, které má být právě na jaře plné krásných úkazů přírody. A to také bylo. Po absolvování poměrně složitého přesunu ze Šlapanic do Račic jsme pomocí červené stezky prošli lesy a loukami údolí, proti proudu Rakoveckého potoka. Za hledání studánky jsme se na vhodném místě posilnili špekáčky, zahráli si hry a navštívili například unikátní smrk, který se v oblasti nachází. Věřte nebo ne, za celou cestu, která končila v Ruprechtově, jsme napočítali přes 250 šneků! Bylo po dešti, během dne už ale naštěstí nepršelo a tak nám i přes nějaké to bláto počasí přálo.