území:Jeseník
datum:2. října 2010
družina:Veverky

O prvním říjnovém víkendu jsme se vydaly na Zlatohorský treking, tradiční turistický pochod pořádaný zlatohorskými skauty. Rozhodly jsme se, že půjdeme nejkratší trasu - 15 km. Trasa vedla přes Polsko, přes vesnici Jarnołtówek. Tam nás čekala kontrola s bohatým občerstvením. Poté už jsme stoupaly výš a výš až na rozhlednu Biskupská kupa, která se nachází na česko-polských hranicích v nadmořské výšce 890 metrů. Z rozhledny se nám naskytl krásný výhled na Zlaté Hory, Krnovsko i polské roviny. U rozcestníku jsme se vyfotily a čekaly na kluky odvážlivce, kteří dneska šli nejtěžší trasu 50 km. Po příchodu (zmožených) kluků nás čekal poslední úsek - prudké klesání zpět do Zlatých Hor. Všem Zlatohorský treking doporučujeme :). Koná se každoročně, vždy první říjnovou sobotu. Na výběr jsou tři trasy - 15, 25 a 50 km...