území:Kopřivnice
datum:17. října 2010
družina:Netopýři

V neděli ráno, poté co naše družina přespala v klubovně, jsme se vydali vlakem až do vzdálených končin Moravskoslezského kraje, prožít nová dobrodružství a poznat krásy města Štramberk. Naše cesta byla od nádraží vedena přes úchvatnou naučnou stezku, jež vyvrcholila u proslulé jeskyně Šipky. Následovala prohlídka hradu - Štramberské Trúby - a nákup tradičních perníkových pochutin známých jako Štramberské uši. Za zmínku a za návštěvu rovněž stojí pozoruhodný Váňův kámen, který jsme míjeli cestou zpět na štramberské nádraží.