území:Hořice
datum:27. října 2010
družina:Rysi

Podzimní prázdniny jsme strávili v rodném městě Karla jaromíra Erbena, kterým je Miletín ve východních Čechách. Kolem města vede stezka K.J. Erbena a některá její zastavení jsou ozdobena sochami z jeho nejznámější sbírky balad Kytice. Tak nás můžete na fotce vidět spolu s Polednicí či králem na koni ze Zlatého kolovratu. Počasí nám přálo a program jsme měli pestrý. V Miletíně jsme navštívili podzemní chodbu i zvonici. Prošli jsme Erbenovu stezku až na staré skautské tábořiště v Sokolí dolině, kde jsme soutěžili na téma Erbenových pohádek. Navštívili jsme zoo ve Dvoře Králové, pouštěli vlastnoručně vyrobené draky (po letech opravdu létali), hledali poklad a vůbec se dobře bavili. Byla to dost dobrá výprava.