území:Kroměříž
datum:20. listopadu 2010
družina:Veverky

O víkendu 19. - 21. listopadu jsme uspořádali Geovíkend - akci plnou poznání. Každý člen oddílu zastupoval vybranou zemi - připravil si prezentaci svého státu, národní oděv, pokrm a vlajku. Akce vypukla v pátek odpoledne. V sobotu jsme vyrazili do Kroměříže. Nejprve jsme navštívili Muzeum Kroměřížska, kde jsme se seznámili s místní historií, přírodou a také si zahráli prastaré počítačové hry v rámci výstavy Pravěk počítačů. Poté jsme se vydali do Květné zahrady, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Program oživilo hledání kešek. Na fotografii jsou zástupkyně Francie, Indie, Maďarska a Švédska.