území:Kuřim
datum:1. ledna 2011
družina:Smečka Stopařů

Stejně jako jiné roky, i letos jsme vyrazili na tradiční Novoroční výpravu. Ta začíná v na brněnském nádraží, následuje cesta vlakem do Kuřimi a pokračuje výstupem na skalní hřeben Babího lomu. Na nejvyšším místě hřebene jsme si vyměnili PFka s členy Klubu českých turistů a poté přešli po hřebeni k rozhledně nad Lelekovicemi. Bylo sice větrno, ale jinak dobrá viditelnost, proto jsme z rozhledny dohlédli až na Pálavské vrchy. Po té jsme sestoupili do Lelekovic a zpět do Brna jsme se vrátili vlakem z České. Letošní Novoroční výprava se obzvláště vydařila, dokonce i svítilo sluníčko.