území:Telč
datum:29. ledna 2011
družina:Bernardýni

Na první letošní výpravu jsme se vydali v krásný sobotní den. Cílem bylo Dobytí hradu Štamberk, který se nachází asi 4km od obce Mrákotín. Po příjezdu autobusem do Mrákotína jsem se vydali pěšky po modré turistické značce, kolem rybníků Dolní a Horní Mrzatec až pod kopec, kde dříve stál hrad. Po namáhavém výstupu, hopsání po kamenech a skalkách, protože v přílehlém okolí zříceniny je přírodní rezervace Kamenné moře, jsme dorazili na místo dřívějšího hradu. Ten byl v roce 1423 dobyt husity a od té doby ho již nikdo neopravil. Dnes zbylo již opravdu jen několik malých zdí. Po přípravě ohně, který nebylo vůbec lehké v mrazivé zimě rozdělat. (zmrzlé dřevo) Jsme si opekli jídlo a vydali se na cestu zpět. Po 1km po zelené značce jsme dorazili do vesničky Lhotka, kde jsme viděli spousty běžkařů. Další 2,5 km jsme museli dojít po silnici. Vyfotili jsme se u cedule Mrákotín, protože náš původní záměr vyfotit se u hradu, byl zhacen naší pamětí. Byla to hezká výprava a i svou účastí. Bylo nás celkem 17.