území:Olomouc
datum:3. dubna 2010
družina:Netopýři

Nedělní výlet na Svatý kopeček byl posílen čerstvým nováčkem Štěpánem, spolu se kterým jsme shlédli místní proslulou baziliku a mnohé další zajímavosti, jež si pro nás region připravil. Cesta nás zavedla k domu slavného českého básníka a především osoby spojované s prvopočátky českého skautingu, Jiřího Wolkera. Největší část výpravy jsme pak strávili v místní zoologické zahradě, kde jsme ocenili nestavění zbytečných bariér mezi člověkem a zvířaty - mohli jsme tak nakrmit jelena se srnkami, procházet se výběhy klokanů či opic a především žasnout nad kouzlem tvora, jehož název jsme přijali jako družina za svůj a který v hojném zastoupení směle poletoval mezi námi. Po cestě jsme si také prohlédli mapu s trasou pozoruhodného útěku dvou místních opic - makaků -, které se rozhodly opustit zoo loni v červnu a četněkrát viděni překvapenými obyvateli přečkali zimu na území zdaleka ne jenom Olomouckého kraje. Jedna z nich byla nedávno dopadena u Pardubic, druhá si, doufejme, nadále užívá nabyté svobody a nic ji netáhne k návratu do zajetí. Bohužel, vidět ji v místních lesích, se nám nepoštěstilo.