území:Hranice
datum:15. května 2011
družina:Netopýři

K celostřediskové víkendovce zvolila šlapanická Pangea lokalitu Oderských vrchů, kam se vypravila na skautskou základnu v nejdeckých lesích. Byť hrálo nepříznivé počasí na celkové podobě výsledného programu velkou roli, po celé tři dny provázela účastníky hra točící se okolo pověsti o Hranické propasti. Plněním úkolů se skautskou tematikou postupně dostávaly skupinky části pověsti, načež je musely správně seřadit, secvičit podle nich scénku a použít je jako základ k vyluštění šifry, jež je měla zpravit o skutečnosti, že dna zatopené propasti se ještě nepodařilo dosáhnout a už s naměřenými asi třemi sty metry se může pyšnit označením nejhlubší ve střední Evropě. Kolem 800 metrů je však odhadovaná hloubka, kterou odborníci přisuzují Hranickí propasti, jejíž návštěvou jsme o nedělním odpoledni celou výpravu zakončili.