území:Trhové Sviny
datum:12. července 2011
družina:Rysi

Jedním z letošních táborových výletů byl i výlet do Nových Hradů, který měl několik cílů. Zjistit co nejvíce o historii městečka, k čemuř jsme obdrželi opět seznam ošemetných otázek, navštívit hrad a odlovit tam "kešku" a pořídit foto do Osidlování. Tentokrát jsme vyrazili v klídku po snídani, abychom v Benešově nad Černou (cca 6 km od tábora) stihli autobus, který nás dovezl do Nových Hradů těšně před začátkem prohlídky na místním hradě, kteroužto jsme se zájmem absolvovali na obou prohlídkových trasách. Kešku jsme také úspěšně odlovili a potom jsme se rozběhli po městečku zjišťovat odpovědi na otázky. Ty jsme zjistili, ale jedna nová se objevila. Letos se začal v našem táboře objevovat černý mnich a my se domnívali, že je to součást táborové hry. Jaký byl ale náš údiv, když jsme na zakoupených pohledech objevili nakreslenou záhadnou postavu mnicha.... Celou cestu zpět do tábora jsme měli o čem přemýšlet.