území:Děčín
datum:24. září 2011
družina:Svišti

V rámci železniční cestovatelské akce Křížem krážem republikou jsme navštívili Děčín. Děčínské nádraží se v tento den stalo dějištěm Národního dne železnice. V depu jsme si mohli prohlédnout desítky zajímavých lokomotiv a vagónů, např. parní legendu Albatros nebo motorový Sergej. Po prohlídce jsme naskočili na zvláštní parní vlak, složený z parních lokomotiv 354.195 (Všudybylka) + 475.179 (Šlechtična) a vozů pocházejících z 50. let minulého století. Cesta 3 tunely, kolem Labe stála za to :) Naše cesta na Křížem Krážem dál pokračovala přes Českou Lípu, Kolín, Havlíčkův Brod, Brno, Břeclav a Ostravu do Krnova. Za celý den jsme najezdili 1106 km.