území:Hustopeče
datum:13. listopadu 2011
družina:Netopýři

Jestli na nějakém výletě opravdu počasí předčilo naše nejsnovější očekávání, byla to určitě jednodenní výprava ke Kloboukům u Brna. Ještě předchozího večera, kdy jsme se sešli a přespali v klubovně, abychom druhého dne vyrazili do přírody, panovaly ve znamení dní předcházejících na začátek listopadu celkem kruté mrazy. V neděli si však mezi mraky prorazilo cestu sluníčko a nám se nak dostalo teplého a pohodového dne, který nám vskutku přinesl dobrou náladu, již neskazila ani všude tolik patrná inverze. Dost už ale o počasí, na začátek naší cesty jsme shlédli opevněný kostel v Kurdějově, který opravdu stál za to a vstup do areálu byl volně přístupný stejně jako v případě rozhledny o pár hodin později. Ta byla naším majákem - nejen symbolicky, ale i ve skutečnosti, neboť jsme se v další etapě naší celoroční výpravy Vlakem Julese Vernea tentokrát vydali na mys Horn vstříc majáku na konci světa.