území:Beroun
datum:18. listopadu 2011
družina:Rysi

Listopadová výprava nás zavedla do krásných lesů kolem Karlštejna. Vlakem jsme dojeli do Srbska a odtud se vydali přes Bubovické vodopády (viz. foto) a Malou Ameriku na Karlštejn odkud jsme dojeli zpět do Prahy. Za normálních okolností je tato trasa cca 5 kilometrovou procházkou, ale tentokrát se na nás Panda, Hanka a Kráťa domluvili, dali nám do ruky mapu a museli jsme určovat kam máme jít. Tak se stalo, že to pro nás bylo kilometrů mnohem více. Byli jsme rozděleni na tři skupinky. První měla úsek Srbsko-Bubovické vodopády a vraceli jsme se asi 3x než se na místo strefili. Druhá Bubovické vodopády - Malá Amerika. Jejich práce s mapou byla později nazvána "chodí pešek okolo", třebaže na dříve tajemné a tajné místo, kam trefili jen zasvěcení trampové dnes vede turistická značka:( a území bylo vyhlášeno státní přírodní rezervací. Takže už žádné prolézání podzemních štol a pozorování netopýrů..... :( Poslední skupinka nás měla dovést od Ameriky k Dubu u Sedmi bratří, jenže... cesta kterou vybrali jaksi skončila, a tak jsme se ubírali po nějakých králičích stezkách, a abychom se dostali aspoň na silnici museli jsme seběhnout pěkně strmý sráz. Po té jsme se ocitli na silnici na které po dlouhém váhání poslední oběti chůze podle mapy určily správný směr a my došli na nádraží v tak dobrém termínu, že jsme rovnou nasedli na vlak a vrátili se do Prahy. Zbytek dne jsme strávili hrou "Stavba železnice" a v neděli dopoledne jsme v souladu s tématem této výpravy absolvovali prohlídku Království železnic. Tenhle víkend neměl chybu.