území:Liberec
datum:29. prosince 2011
družina:Rysi

I letos jsme strávili vánoční prázdniny na tradičním zimním táboře. Už několik let odjíždíme těsně po vánočních svátcích do Hanychova pod Ještěd, kde podnikáme různé výlety pěšky či na běžkách podle toho, jak nám příroda nadělí či nenadělí sníh. Letos tedy nenadělila skoro vůbec nic. Stejně jsme absolvovali pěkné výlety do Kryštofova údolí, kde jsme navštívili muzeum betlémů. Tradičně jsme vyjeli lanovkou na Ještěd a odtud dolů jsme se dostali částečně pěšky a částečně na bobech. Ke konci týdne se přece jen nějaký sníh objevil, jak je vidět z ilustrační fotky. To jsme vyrazili kousek za Liberec směrem na Bedřichov a narazili na skautskou studánku, kterou upravil liberecký oldskaut známý pod přezdívkou Brouk. Pořídili jsme tedy hromadné foto specielně pro tuto hru. Jinak jsme si užili her, společně jsme přivítali Nový rok a živí a zdraví se vrátili 1. ledna opět domů.