území:Černošice
datum:14. ledna 2012
družina:Rysi

Tento víkend jsme absolvovali výpravu do osady Klínec, kde jsme jakožto pážata měli pomáhat cisterciákům zakládat řádový dvorec a hledat zlato, které se tady v minulosti opravdu těžilo. Dokonce jsme prošli i jednu starou štolu. Navíc v blízkosti této osady je tábořiště, které sehrálo mnohokrát roli v naší oddílové historii a které nazýváme Alvarezovy skály. Absolvovali jsme zde stavbu věžiček a rytířský turnaj jehož disciplíny si dva soutěžící týmy navzájem připravily. Využili jsme i trochy sněhu, který se udržel jen místy ke koulovačce. Mokří a od bahna jsme se vrátili do klubovny, kde jsme pokračovali v soutěžích a večer usínali u filmu Příběh rytíře. Výprava vlastně končila až v neděli odpoledne a byla moc povedená.