území:Brandýs n/L - Stará Boleslav
datum:24. března 2012
družina:Rysi

V krásném jarním počasí jsme se vypravili osídlit další území. Vlakem jsme dojeli do Úval a vydali se na 15 kilometrovou pouť napříč Klánovickým lesem. Na cestu bylo nachystáno spousta her a soutěží. Problémek trochu byl, že sluníčko vytáhlo do přírody celkem dost lidiček, a tak jsme procházeli nejen územím dřevěné bitvy, ale potkávali i lidnaté výpravy seniorů, takže jsme museli vyhledávat klidnější místa mimo cesty, abychom si mohli zahrát své hry. Vyrazili jsme v 9 hodin dopoledne a do příměstského vláčku pro cestu zpět jsme nastupovali v půl páté. Měli jsme s sebou krokoměr, a tak jsme zjistili, že jsme udělali průměrně 23.900 kroků, čistá doba chůze byla 2,2 hodiny a naše průměrná rychlost chůze 7km/hod. Po návratu do klubovny nás čekaly další soutěže, dobrá večeře, promítání příběhů o malém indiánovi Yakarim, jehož příběhy byly motivací programu posledních dvou výprav. V neděli ráno jsme se po snídani vypravili do Muzea hl. m. Prahy na výstavu "Trochu lepší svět" ke století skautingu u nás. Je pěkná, ale více nás zaujaly velikonoční rukodělky, které jsme si mohli vyzkoušet v rámci jiné expozice a Langweilův model Prahy. No a potom už jen oběd, uklízení, balení, vyhodnocení a odchod domů. Bylo to fajn. Příští víkendovky už nebudou s přespáním v klubovně. Čekají nás do tábora ještě dvě - výprava velikonoční a víkendová v květnu do jednoho pěkného srubu. A pak už je tábor za dvěřmi.....