území:Bystřice pod Hostýnem
datum:5. dubna 2012
družina:Netopýři

Vypravili jsme se na velikonoční výpravu do Hostýnských vrchů, kde jsme se skvělým útočištěm v podobě chaty přímo ve Slavkově pod Hostýnem měli v plánu prošlapat celé okolí křížem krážem, aby nás žádný z atraktivních cílů kolem neminul. Nepřálo nám ovšem počasí, a tak jsme se museli v našich plánech hodně krotit. Výstup na svatý Hostýn se však uskutečnil a jak je vidět (nebo spíš není vidět) na fotce, panovala tam opravdová mlha (jen o pár metrů dál již nebylo chrám vidět), doprovázena silnou vichřicí, teplotou kolísající nízko nad nulou a místy i kroupami. V den odjezdu z naší pětidenní výpravy se nakonec ještě rozhodlo aprílové počasí demonstrovat svoji sílu, když na nás přišlo se sněhem - za krásně teplého dne. K Hostýnu je třeba vzpomenout, že nejen my skauti slavíme letos stoleté výročí - jedno takové se váže i k tomuto poutnímu místu. Zajímavý je i po světské stránce, dole v údolí se nachází dům, kde jistou dobu žil a "přiravoval se k velkému dílu svému" president osvoboditel T. G. Masaryk, zatímco na vrcholku je k nalezení památník bratra Dr. Rudolfa Plajnera, dlouholetého náčelníka českého skautingu a disidenta, který se stejně jako tatíček národa touto krajinou velmi rád procházel.