území:Česká Lípa
datum:29. září 2012
družina:Jestřábi

V sobotu 29. září 2012 jsme se jako tým Jestřábí letka zúčastnili skautské cestovatelské akce Křížem krážem republikou. Z Krnova jsme vyrazili ještě před páteční půlnocí. Za celý den a noc jsme najezdili přes 1000 km. Naším hlavním cílem byl hrad, jehož historie je spjata se jménem Václava II. a o mnoho let později také s Karlem Hynkem Máchou. Na hrad jsme se vypravili ze stejnojmenné železniční zastávky, odkud to bylo 3,5 km. S blížící se siluetou hradu vzrůstalo naše nadšení... Ale výhled ze 40 metrů vysoké věže stál za to! Celý Máchův kraj jako na dlani... Hynku, Viléme, Jarmilo... ;-)