území:Votice
datum:25. října 2012
družina:Rysi

Na podzimky jsme letos vyrazili do Votic, kde mají skauti pěknou klubovnu a ve 12 lidech se v ní dalo krásně přebýt. Tématem výpravy byli indiáni. Dva kmeny soupeřily o to, kdo postaví větší vesnici. Získat však právo na stavbu týpí, a tím i jeho model, ovšem nebylo snadné. Vyžadovalo to splnění mnoha záludných i méně záludných úkolů. Na této výpravě jsme také docela přišli na chuť signalizaci semaforem. Podnikali jsme výlety do okolí, pokud to počasí dovolilo a seznamovali se s místními památkami a okolím. Zaskočil nás sníh, takže jsme místo pouštění draků stavěli poslední den sněhuláky. U sochy T. G. Masaryka jsme si připomněli vznik samostatného Československa, který tentokrát připadl na neděli. Bylo to fajn.