území:Český Brod
datum:24. listopadu 2012
družina:Rysi

V sobotu 24. 11. 2012 jsme za krásného podzimního počasí vydali na výlet po naučné stezce Zahrady v okolí Českého Brodu. V Českém Brodě nás čekala úkolovka, která nás seznámila s historií města a jeho okolí. Například nedaleko leží Lipany smutně proslulé porážkou husitských vojsk v roce 1434. Je to malé městečko, ale se spoustou zajímavostí. Trochu nás zklamalo, že větší část naučné stezky vedla po silnici, protože se jedná o hustě osídlenou oblast nedaleko Prahy. Nicméně o zajímavosti a hry nebyla nouze - jednalo se totiž o nalezení receptu na nápoj síly, který druid Panoramix ztratil. Ze spousty fotek jsme vybrali tu pod tvrzí zvanou Tuchoraz.