Vysoké Mýto - detail území

informace:Pardubický kraj, Seznam obcí v území Vysoké Mýto

Medvědi (7.oddíl vodních skautů Mohelnice)

datum návštěvy:28. února 2011

Kousek nad vesnicí Džbánov je v lese pomníček připomínající smutnou událost, kdy byl zrazen jeden z představitelů Jednoty bratrské Jan Augusta. Byl pak věznen 16 let, ale nebyl pokořen. Nu a ktomuto pomníčku jsme se my Medvědi vydali abychom osídlili zemí Vysokomýtskou :)...

Medvědi (7.oddíl vodních skautů Mohelnice)

datum návštěvy: 28. února 2011, zápis v kronice
Družina Medvědi se stala majitelem tohoto území. (Je jím doposud.)